دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ارتفاع استاندار نصب صحیح دوربین مدار بسته چقدر است؟

ارتفاع استاندار نصب صحیح دوربین مدار بسته چقدر است؟

پیدا کردن ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته برای نصب کردن آن می­تواند بسیار مهم باشد. نصب دوربین­ها در ارتفاع پایین می‌تواند باعث مشکلاتی شود، در حالی که نصب دوربین­ها در ارتفاع زیاد، میدان دید را کاهش می‌دهد .

اغلب بیشتر افراد فکر می­کنند که نصب دوربین در ارتفاع نزدیک به زمین مناسب تر است؛ زیرا دوربین محتاط ­تر است، به علاوه در این مورد اغلب سیم کشی وجود ندارد. این طرز فکر که باید دوربین مدار بسته را در ارتفاع پایین نصب کنید کاملا غلط می­باشد؛ زیرا با نصب دوربین مدار بسته در ارتفاع پایین آن را در معرض هر خطر و آسیبی قرار می­دهید. در حالت ایده‌آل، مردم باید دو دوربین داشته باشند؛ یکی در بالای دیوار برای ثبت کل رویداد و دیگری برای ثبت چهره مجرمان. در ادامه این مقاله در رابطه با ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته بیشتر بحث خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نکان طلایی برای افزایش طول عمر دوربین مداربسته

 

 

محل قرارگیری دوربین مداربسته

محل قرارگیری دوربین­های مدار بسته

در حالی که یک پاسخ یکسانی برای همه کاربران وجود ندارد، ما به طور کلی به شما توصیه می­کنیم دوربین را بین 2.4 تا 2.6 متر ارتفاع نصب کنید. این ارتفاع به نوع ملک و هر نوع رندر، کاشی یا تزئینات دیگری که ممکن است در ساختمان آشکار باشد بستگی دارد. نوع دوربین مورد استفاده، از جمله اندازه لنز نیز به محل قرارگیری دوربین های مدار بسته کاملا ارتباط دارد.

دلیل اهمیت موقعیت یابی دوربین مدار بسته

مردم در سراسر جهان خانه ­ها و مشاغل خود را تحت نظارت امنیتی دوربین مدار بسته قرار می­دهند که به دلایل واضح تصمیم درستی می باشد. بنابراین ارتفاع نصب دوربین ها به منطقه­ های که می­خواهید نظارت کنید و ملکی که قصد نصب آن را دارید بستگی دارد. ارتفاع استاندارد دوربین مدار بسته برای نصب باید حدود 8 فوت باشد، که در مواقعی این رقم بین 2.4 تا 2.6 متر می باشد. به طور کلی ارتفاع دوربین مدار بسته میتواند به موارد متفاوتی بستگی داشته باشد. البته بهتر است بدانید نصب دوربین­ها در ارتفاع 2.5 تا 5 متری تا به حال مشکلی برای کسی ایجاد نکرده است.

هنگامی که دوربین خود را در این ارتفاع نصب می­کنید، دید دوربردی از اطراف ارائه می­دهد. علاوه بر این به شما امکان می­دهد دورترین نقطه ممکن را ببینید زیرا به افق نزدیک­تر است، که به نوبه خود زاویه دید وسیعی را نیز فراهم می­کند.

 

انواع دوربین های تحت شبکه آیریوژن

ارتفاع بهینه­ ی نصب دوربین مدار بسته

دانستن ارتفاع استاندارد دوربین­ مداربسته امنیتی برای نصب، نقش مهمی در ارائه ی نظارت کافی دارد. افرادی که تازه وارد این صنعت شده‌اند از برخی نرم‌افزارها و برنامه‌های قرار دادن دوربین‌های امنیتی بهره‌مند می‌شوند که به شما کمک می‌کند دوربین‌ها را در جایی که می‌خواهید قرار دهید و آن‌ها را تنظیم کنید تا زمانی که راضی باشید. پیشنهاد ما برای ارتفاع بهینه 9 فوت (حدود سه متر) بالاتر از سطح زمین می­باشد.

بیشتر بخوانید : انواع نرم افزار های دوربین مداربسته

 

ارتفاع دوربین مدار بسته در پارکینگ

ارتفاع دوربین مدار بسته برای مکان­های متفاوت

در این بخش ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته برای نصب در مکان­های مختلف را برای شما شرح خواهیم داد که بدانید در کجا و کدام مکان از چه ارتفاعی استفاده کنید:

 

ارتفاع دوربین مداربسته برای خانه

حدود 34 درصد از سارقان از درب ورودی وارد می­شوند، بنابراین شما قطعاً به یک دوربین امنیتی برای تماشا نیاز دارید. در واقع، این محل مهمترین محل قرارگیری دوربین امنیتی در خارج از خانه است. بهتر است دوربین مدار بسته برای خانه را در طبقه دوم قرار دهید تا از دسترسی دوربین توسط سارق جلوگیری شود. اگر فقط یک سطح دارید، می­توانید دوربین امنیتی درب جلوی خود را در یک سیم کشی مشبک قرار دهید تا از آن در برابر دستکاری محافظت کنید.

قبل از شروع نصب یک سیستم نظارت بر خانه­، آماده سازی کامل برای قرار دادن دوربین امنیتی خانه خود را انجام دهید. می­توانید با سؤالات زیر برنامه ریزی برای فهمیدن ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته برای نصب در خانه را شروع کنید:

  • فکر می‌کنید کجا واقعاً به دوربین‌های امنیتی نیاز دارید؟
  • آسیب پذیرترین نقاط ملک شما کجاست؟
  • آیا ورودی­هایی دارید که مبهم باشد، مانند پنجره­ها یا درها؟
  • آیا خانه شما حتی زمانی که صاحبان قبلی در آنجا زندگی می­کردند، تا به حال دچار سرقت شده است؟
  • اگر نفوذی رخ داده است، کجا بوده است؟
  • به چه ابزارهایی برای قرار دادن دوربین­های امنیتی نیاز دارم؟

همه این سوالات مهم هستند و می­توانند به عنوان دستورالعمل­های قرار دادن دوربین­های امنیتی خانه عمل کنند و به تعیین بهترین مکان برای نصب دوربین­های امنیتی خانه کمک کنند.

بیشتر بخوانید : دوربین مداربسته برای خانه

 

ارتفاع دوربین مداربسته برای ادارات

ارتفاع استاندارد دوربین مدار بسته برای محیط های اداری همانند خانه می­باشد؛ با این تفاوت که در ادارات دست شما بازتر است و فضای کافی برای نصب دوربین مداربسته دارید. ارتفاع پیشنهادی ما به شما سه متر بالاتر از سطح زمین می­باشد.

ارتفاع استاندارد برای نصب دوربین مداربسته

ارتفاع استاندارد نصب دوربین مدار بسته ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع و محل استفاده از دوربین، نیازهای امنیتی و محیط نصب بستگی داشته باشد. با این حال، در بسیاری از موارد، ارتفاع معمول نصب دوربین مدار بسته بین 2.5 تا 3 متر است.

در صورتی که دوربین مدار بسته برای استفاده در فضای داخلی مانند منزل یا دفتر کار نصب می‌شود، معمولاً می‌توانید دوربین را در ارتفاع حدود 2.5 متر نصب کنید. این ارتفاع به طور کلی کافی است تا دوربین دید خوبی از محیط را پوشش دهد و در عین حال به راحتی قابلیت دسترسی برای تنظیمات و نگهداری آن را داشته باشید.

در مواردی که دوربین مدار بسته در فضای باز مانند پارکینگ‌ها، حیاط‌ها یا نمای ساختمان نصب می‌شود، بهتر است ارتفاع نصب را حدود 3 متر در نظر بگیرید. این ارتفاع برای دوربین‌ها به دلیل ارتفاع بیشتر محیط و نیاز به دید بهتر برای پوشش گسترده‌تر مناسب است.

مهم است برای هر نصب دوربین مدار بسته، نیازها و شرایط خاص محیط مورد نظر را در نظر بگیرید و ارتفاع نصب را مطابق با آن تنظیم کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که برای دسترسی آسان به دوربین و تعمیرات مورد نیاز، آن را در ارتفاعی قرار دهید که قابلیت دسترسی راحت به آن را فراهم کند.

تفاوت نصب دوربین مدار بسته در ارتفاع کم و زیاد

اگر دوربین مداربسته خود را در ارتفاع کم نصب کنید احتمال آسیب و دستکاری توسط رهگذران و سارقان وجود دارد؛ اما اگر چند متر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد هیچ مشکلی شما را تهدید نمی­کند.

 

 

021-49075000

 

خرید دوربین مدار بسته از نمایندگی آیریویژن

شما عزیزان می­توانید در نمایندگی دوربین مداربسته آیریویژن، دوربین متناسب با محیطتان را انتخاب کنید و با مشاوره کامل ما در این خصوص بهترین دوربین ممکن برای محل خود را خریداری نمایید.

آیریویژن

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *