دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

نکات طلایی برای افزایش طول عمر دوربین مدار بسته

طول عمر دوربین مدار بسته

 مدت زمانی که طول می کشد تا یک سیستم دوربین مدار بسته برای محیط های اداری یا خانه جایگزین شود، تاثیر زیادی در پذیرش فناوری های جدید برای آن دارد. مانند خودرو ها، افراد هر ماه یا حتی هر سال یک دوربین جدید خریداری نمی کنند. اقداماتی وجود دارد که می تواند طول عمر دوربین مدار بسته را افزایش دهد. در واقع این سیستم ها فقط هر چند سال یک بار خریداری می شوند. دوربین های مداربسته آنالوگ از فناوری ساده ای برخوردارند، در طول سال ها تغییر چندانی نکرده اند. تنها با ارتقا های دوره ای، کاربران اغلب دلیل کمی برای جایگزینی آن ها و ارتقا به دوربین های جدید تر دارند.

 

افزایش طول عمر دوربین مدار بسته

 

نکات مهم برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته

صرفا خرید و راه اندازی یک سیستم نظارتی کافی نیست. شما باید آن را به طور منظم چک کنید تا مطمئن شوید کار می کند. در ادامه به چند نکته برای افزایش طول عمر دوربین مدار بسته اشاره می شود که به شما کمک می کند بیشترین بهره را از آن ببرید:

لنز های تمیز دوربین

اگر لنز های دوربین شما دارای کثیفی باشد، نمی توانید چیزی را ببینید. یک لنز کثیف می تواند دستگاه شما را بی استفاده کند. زیرا کیفیت فیلم و عکس خراب شده است. شما باید یک برنامه منظم برای لنز های دوربین داشته باشید.

نبود لرزش در دوربین

هنگامی که به دنبال نشانه ای از آسیب در دوربین می گردید، باید بررسی کنید در جایگاه خود لرزش دارد یا نه. این نکته ضروری است که دوربین در محل ایمنی قرار بگیرد و هیچ گونه لرزشی نداشته باشد. در حین بازرسی، باید موقعیت دوربین را بررسی کرده و تنظیم کنید تا ببینید آیا شل نیست یا کیفیت تصویر تغییری کرده است یا نه.

بازررسی های دوره ای

بهتر است تمام دوربین ها را بررسی کنید و به دنبال مشکلات آن ها باشید. اتصالاتی که نشان دهنده خوردگی هستند را تعویض کنید. اگر این مورد کنترل نشود، خوردگی  طول عمر دوربین مدار بسته را کوتاه می کند. شما باید منبع تغذیه را بررسی کنید و مطمئن شوید سیستم شما به دلیل آب و هوای بارانی یا مشکلات فنی خاموش نباشد.

بررسی محیط

شما باید تک تک دوربین های فضای باز را بررسی کنید و مطمئن شوید دید واضحی دارند. برای این کار ممکن است شاخه های درختان، برگ ها و بوته ها را کوتاه کنید تا از هر گونه مانع رها شوید.

 

جایگزین قطعات خراب

 

قطعات خراب را جایگزین کنید

اگر متوجه شدید کیفیت تصویر یک دوربین رفته رفته بدتر می شود، بهتر است قبل از خراب شدن کل دوربین آن را تعویض کنید. در طول بازرسی مراقب قطعات شکسته ای باشید که باید تعویض شوند.

ضد آب بودن

در حین بازرسی، محافظت در برابر آب و هوای دوربین را بررسی کنید. اگر می خواهید افزایش عمر دوربین نظارتی را داشته باشید، بهتر است از آن در برابر عوامل محیطی محافظت کنید. برای این کار لازم می باشد مطمئن شوید هر جز و سوراخی ضد آب باشد.

کابل ها

اتصالات شل و کابل های فرسوده یک مشکل رایج است. به دنبال کابل هایی باشید که ساییده یا پاره شده اند و آن ها را تعویض کنید.

تاثیر وضعیت آب و هوایی بر طول عمر دوربین

عمر دوربین مداربسته می‌تواند به وضعیت اب و هوایی محل نصب وابسته باشد. شرایط اب و هوایی محیط نصب می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر عمر مفید دوربین‌های مداربسته داشته باشند.

در محیط‌های با دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین، دوربین‌های مداربسته ممکن است با مشکلات عملکردی مواجه شوند. در دماهای بسیار بالا، ممکن است سیستم خنک‌کننده دوربین دچار مشکل شده یا به طور موقتی خراب شود. همچنین، در دماهای بسیار پایین، باتری‌ها و قطعات الکترونیکی دوربین ممکن است به‌طور نامطلوب عمل کنند و باعث کاهش عمر مفید دستگاه شوند.

علاوه بر این، در مناطق با رطوبت بالا، دوربین‌ها ممکن است با مشکلات مرتبط با رطوبت، زنگ زدگی، خوردگی قطعات و خرابی مواجه شوند. همچنین، در صورت نصب در محیط‌های شور، از آب و هوای شدید، گرد و غبار یا تغییرات شدید دما، دوربین‌ها ممکن است کمتر عمر کنند.

بنابراین، برای تأمین عمر مفید بیشتر دوربین مداربسته، می‌توانید دوربین‌ها را در محلی که دما و رطوبت مناسب تری دارد نصب کنید و در صورت نیاز، از قاب‌ها و پوشش‌های مناسب برای حفاظت از دوربین در برابر عوامل آب و هوایی استفاده کنید. همچنین، انتخاب دوربین‌هایی با استانداردهای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار می‌تواند مفید باشد.

نحوه افزایش عمر هارد در دوربین مداربسته

برای افزایش طول عمر دوربین مدار بسته لازم است طبق دفترچه راهنمای آن عمل کنید. با هر دستگاهی که خریداری می کنید، یک دفترچه راهنما دریافت می کنید. آن را جایی نگهداری کنید تا هر زمان به مشکل برخورد کردید از آن استفاده کنید. نکته هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند هارد دوربین نظارتی خود را بیشتر نگهداری کنید. می توانید از سنسور تشخیص حرکت برای ضبط استفاده کنید. هارد دیسک در مقایسه با زمانی که ضبط کننده تنها فیلم را در حالت حرکت ذخیره می کند، باید بسیار سریع تر و بیشتر کار کند. حالت پیش ضبط را در ضبط کننده غیر فعال کنید. اکثر دوربین ها از این ویژگی خودکار استفاده می کنند . این ویژگی باعث  پر شدن زودهنگام و خرابی هارد می شود.

بیشتر بخوانید : انواع دستگاه ضبط دوربین مداربسته

روش افزایش عمر مفید دوربین مدار بسته با باتری

برای افزایش عمر دوربین‌های امنیتی با باتری و افزایش عمر باتری این دوربین ها، می‌توانید از راهکارهایی که در ادامه بیان می کنیم استفاده کنید:

کیفیت باتری

از باتری‌های با کیفیت و قدرت بالا برای دوربین‌های امنیتی استفاده کنید. باتری‌های لیتیوم-یون یا لیتیوم-پلیمر با پایداری و طول عمر بالا برای استفاده در دوربین مداربسته توصیه می‌شوند.

قدرت مصرف برق دوربین

در تنظیمات دوربین، ویژگی‌هایی مانند فعال‌سازی حالت استندبای (Standby) در زمان‌های مشخص، کاهش کیفیت تصویر در شب یا کاهش روشنایی LEDهای نوری می‌توانند به کاهش مصرف برق کمک کنند.

زمان ضبط

زمان ضبط را محدود کنید. برنامه‌ریزی برای ضبط تصاویر فقط در زمان‌های مشخص مثل زمان‌های فعالیت یا حرکت می‌تواند مصرف برق را کاهش دهد.

حسگر حرکت

از حسگرهای حرکت استفاده کنید. دوربین‌هایی که فقط زمانی ضبط می‌کنند که حرکتی تشخیص دهند، از باتری کمتری استفاده می‌کنند.

زمان‌بندی روشنایی

در صورتی که دوربین دارای LEDهای نوری برای دید در شب است، می‌توانید زمان روشنایی این LEDها را تنظیم کنید تا تنها در زمان‌های مشخص و ضروری روشن شوند.

آپدیت نرم‌افزاری

بروزرسانی نرم‌افزار دوربین خود را جدی بگیرید. ممکن است به‌روزرسانی‌های جدید با بهبود‌های مربوط به بهره‌وری باتری همراه باشند.

دمای محیط

دما می‌تواند تأثیر زیادی بر عمر باتری داشته باشد. اگر امکان دارد، دوربین را در محیطی با دمای معقول و مناسب قرار دهید.

استفاده از شارژرهای اصلی

از شارژرها و لوازم اصلی دوربین استفاده کنید. شارژرهای نامناسب می‌توانند به باتری و دوربین آسیب برسانند.

خاموش کردن وای‌فای

اگر دوربین از وای‌فای پشتیبانی می‌کند، در صورت عدم نیاز، این ویژگی را خاموش کنید.

نگهداری باتری

اگر به مدت طولانی از دوربین استفاده نمی‌کنید، باتری را با شارژ کامل نگهداری کنید تا باتری از کار نیوفتد.

با رعایت این موارد، می‌توانید عمر دوربین امنیتی و باتری آن را بهبود دهید و از عملکرد بهتر و پایدارتر آن لذت ببرید.

 

دوربین مداربسته تحت شبکه و دوام بالای آن

دوربین های تحت شبکه دارای فناوری جدید هستند .مزایایی بیشتر از دوربین های آنالوگ دارند و همچنین دارای طول عمر دوربین مدار بسته بالایی هستند. بسیاری از این دوربین ها قبل از خراب شدن به دلیل ارتقا فناوری مدام تعویض می شوند. این دوربین ها نصب آسانی دارند. از طریق یک کابل به یک سوئیچ شبکه متصل می شوند که هم دوربین را تغذیه می کند و هم داده ها را منتقل می کند.

 

بادوام ترین دوربین مدار بسته

 

طول عمر مفید دوربین مداربسته

عمر مفید دوربین‌های مداربسته ممکن است متفاوت باشد و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد. این عوامل شامل کیفیت دوربین، شرایط استفاده، نوع و سازنده دوربین و نگهداری و نصب صحیح آن می‌باشند.

دوربین‌های مداربسته با کیفیت بالا و ساخته شده توسط تولیدکنندگان معتبر معمولاً عمر مفید بیشتری دارند. در صورتی که در شرایط سخت مانند محیط‌های خشن یا دمای بسیار بالا یا پایین، دوربین‌ها استفاده شوند، عمر مفید آن‌ها ممکن است کاهش یابد.

نگهداری صحیح از دوربین مداربسته نیز می‌تواند به طول عمر مفید آن کمک کند. این شامل نگهداری درست از دستگاه، تمیز کردن منظم لنز و بدنه، بررسی و تعمیرات دوره‌ای و به‌روزرسانی نرم‌افزار دوربین است.

به طور کلی، اگر دوربین مداربسته با کیفیت بالا و با مراقبت و نگهداری مناسب استفاده شود، می‌توان انتظار داشت که عمر مفید آن 10 سال باشد. با این حال، برای هر مدل و سازنده‌ای ممکن است این مدت زمان متفاوت باشد، بنابراین ممکن است بررسی دقیق‌تری در مورد دوربین مدنظر شما لازم باشد.

 

با دوام ترین دوربین مداربسته

انواع و اقسام زیادی از پکیج دوربین مداربسته ارزان قیمت در دسترس هستند که می توان آن ها را خریداری نمود. آیریویژن از برند های محبوبی است که دوربین های مدار بسته و نظارتی را همراه با تکنولوژی روز دنیا تولید می کند و در اختیار همه کاربران آن ها قرار می دهد. این برند ایرانی بوده و در مقایسه با برند های یکسان خارجی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و تنوع محصولات زیادی دارد. طول عمر دوربین مدار بسته در این برند زیاد است. برای تهیه این سیستم نظارتی می توانید از وبسایت آیریویژن با ما در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *