دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

استفاده از دوربین های مداربسته برای اهدافی فراتر از امنیت

استفاده از دوربین های مداربسته برای اهدافی فراتر از امنیت

صنعت شبکه دوربین مداربسته که سال ها از به وجود آمدن آن می گذرد، رفته رفته در تمام شاخه های زندگی نفوذ پیدا کرده است. پس از گذشت حدود یک سال از ظهور کووید-19 تقاضای نصب دوربین مداربسته برای خانه ، دوربین مدار بسته برای محیط های اداری و یا مجتمع های تجاری روز به روز افزایش یافت. این افزایش تقاضا موجب بروز تر شدن و پیشرفت کردن این صنعت شد. تقاضا زیاد بازار این صنعت را با چالش های زیادی رو به رو کرده است.

 

چالش های دوربین مدار بسته و هوش مصنوعی

 

چالش هایی که باید بر آن غلبه کرد

حفاظت از خانه ها، مشاغل و جوامع در برابر تهدید های خارجی بسیار مهم است که یکی از ساده ‌ترین راه‌ حل‌ ها، نصب یک سیستم نظارت تصویری است. با نظارت کردن بر دوربین ‌های مداربسته متصل به مانیتورها ممکن است هر گونه تهدیدی مشاهده شود یا حتی قبل از وقوع آن متوقف شود. اکثر شرکت ‌های نظارت تصویری همچنان مجبوراند با چالش‌ های متعددی از جمله کمبود تراشه و سایر مقابله کنند. در ادامه درباره ی برخی از این چالش ها با شما صحبت خواهیم کرد:

 

چالش اول: از دست دادن اطلاعات

از آنجایی که حفظ اطلاعات سیستم های نظارتی بسیار اهمیت دارد، از دست دادن داده ها در صورت خرابی سیستم یا شرایط خارجی می تواند مضر باشد. استفاده مسکونی و تجاری از دوربین های امنیتی نیازمند آن است که ضبط تصاویر به خوبی مستند و ایمن باشند این کار توسط دستگاه ضبط دوربین انجام می شود تا اطلاعات به راحتی از بین نروند. برای  بهترین راه برای حل این مشکل پشتیبان گیری از داده ها است. اگر خود دوربین یا درایو پشتیبان به خطر بیفتد، یک نسخه اضافی برای دسترسی به داده ها وجود دارد.

 

چالش دوم: مشکلات اپراتور

کسانی که مسئولیت کنترل انواع دوربین مداربسته را بر عهده دارند ممکن است گاهی حواسشان نباشد و فرصت هایی برای ورود مخفیانه به نقاط کور به سارقان بدهند. در این موارد، مسئول نمی تواند به طور دقیق حرکت و جنایات را در هنگام وقوع گزارش دهد. فناوری جدید هوش مصنوعی کمک کننده به کنترل های نظارت است. فناوری هوش مصنوعی می تواند رخداد ها را نقشه برداری و ردیابی کند. همراه با توانایی‌ های خود آموزی، هوش مصنوعی می ‌تواند عملکرد های انسانی را بهبود بخشد و فیلم‌ های ویدئویی را در لحظه وقوع تجزیه و تحلیل کند و حتی در صورت آشکار شدن اتفاقات مشکوک به پلیس اطلاع دهد.

 

چالش سوم: قطع برق

اگر برق قطع شود و دوربین مداربسته شما بر روی  WIFIکار کند، دیگر دوربین شانسی برای بارگیری و ضبط تصاویر وجود ندارد. اتصال دوربین امنیتی به چند نقطه برق دیگر یا با یک شبکه بازگشتی می تواند عملیات ثبت و ضبط را ادامه دهد. در برخی موارد، اتصال برق دوربین های امنیتی به انرژی خورشیدی می تواند این مشکل را کاهش دهد، در حالی که اتصال به پوشش LTE نیز می تواند این مشکل را برطرف کند.

 

در دسترس نبودن قطعات

در دسترس نبودن قطعات دوربین های مداربسته یکی از بزرگترین چالش ‌هایی بود که کسب‌ وکارها در سراسر جهان در سال 2022 با آن مواجه شدند. می‌ دانیم که قرنطینه جهانی کووید-19 باعث تعطیلی استخراج سیلیکون و اسفریت‌ ها شده است. GPU ها (واحدهای پردازش گرافیکی) یک جزء کلیدی در دوربین مداربسته هستند، آن ها تصاویر را رمزگشایی کرده و بر روی صفحه نمایش می دهند. با افزایش تجزیه و تحلیل های ویدئویی، این ها کلید اجرای الگوریتم های پیچیده مورد نیاز برای ایجاد ابرداده و ارائه آن به روشی معنادار برای کاربران نهایی شده اند. این عوامل همراه با کمبود مواد خام منجر به طولانی ‌تر شدن زمان تولید قطعات برای تولیدکنندگان قطعات می‌شود. پروژه های دوربین های امنیتی در حال حاضر با مشکل ترکیبی افزایش زمان تحویل و هزینه های بالاتر مواجه هستند.

تأخیر در ساخت قطعات و افزایش تقاضا همچنان چالش بزرگی برای دوربین مداربسته و صنعت امنیت گسترده تر خواهد بود. با این حال، برنامه ریزی خوب و طراحی هوشمند به پروژه ها اجازه می دهد تا در مسیر خود باقی بمانند.

 

دوربین های مداربسته و مراقبت از فرزندان و افراد ناتوان

 

دوربین های مداربسته و مراقبت از فرزندان و افراد ناتوان

یکی از کاربرد های غیر از امنیت که دوربین های مداربسته دارند که با نصب آن ها می توان مراقب فرزندان، افراد پیر و ناتوان یا حیوانات خانگی بود. دوربین های مداربسته ای درون بزرگ راه ها وجود دارد که اصلی ترین قابلیت آن ها شمارش تردد ماشین ها می باشد. در کنار این مورد دوربین های پلاک خوان نیز وجود دارند که کاربرد آن ها در پارکینگ ها است، این دوربین ها به این منظور نصب می شوند که بدون نیاز به شخص مسئول برای نوشتن پلاک و محاسبه هزینه پارکینگ، دوربین ها بتوانند این کار را انجام دهند.

 

مزایای هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل

اکنون مشتریان بیشتری از قدرت تجزیه و تحلیل و چگونگی استفاده از آن که می تواند به کسب و کارشان کمک کند آگاه هستند. دوربین های تخصصی دارای تراشه هوش مصنوعی هستند و به آن ها این قابلیت را می دهد که بتوانند به تجزیه و تحلیل اطلاعات بپردازند. آن ها می توانند هر شئ را با شئ دیگر تشخیص داده یا چهره اشخاص را با دیگری تشخیص دهند. امروزه می توان دوربین های قدیم تر را در سطح ضبط با اضافه کردن لایه هوش مصنوعی به دوربین پیشرفته تری تبدیل کرد. کاهش هزینه، کارایی بهبود یافته و حفاظت بهتری که تجزیه و تحلیل ارائه می دهد جذابیت بهتری نسبت به دستگاه های امنیتی واکنشی دوره قبل دارد.

بیشتر بخوانید: قابلیت هوش مصنوعی دوربین مدار بسته در شب

 

مزایای دستگاه های امنیتی جدید نسبت به دستگاه های قدیمی تر

سیستم ‌های IP دیجیتال مدرن اکنون نسبت به سیستم ‌های آنالوگ دارای مزیت هستند و آن ها را برای طراحی یا نصب جدید توصیه می کنند. دوربین های IP دیجیتال و شبکه ای برای زندگی امروزه ما بسیار مناسب اند. دوربین‌های IP در یک سیستم نظارت تصویری یا VSS داده ‌ها را از طریق اینترنت یا شبکه محلی به ضبط‌کننده ویدیو شبکه می‌فرستند. VSS های مدرن قادر به ادغام با سیستم های تشخیص نفوذ و همچنین سیستم های ایمنی می باشند. این قابلیت همکاری VSS همراه با فناوری‌های نو ظهور هوش مصنوعی، یک طراحی فناوری امنیتی ایجاد می‌کند که می‌تواند احتمال خطای انسانی را کاهش دهد.

 

امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل

 

امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل

دوربین های مداربسته را برای کشف و پیشگیری از جرم مورد استفاده قرار می دهند. با پیشرفت کردن دوربین های مداربسته مانند ردیابی حرکت، تشخیص چهره، دید در شب و ANPR برای مبارزه با مجرمان به کار برده می شوند. ایمن سازی شبکه دوربین مداربسته به خصوص مکان های بسیار مهم مانند بانک ها، مجتمع های تجاری خاص و … بسیار پر اهمیت بوده تا از هر گونه حملات سایبری یا به اصطلاح همان هک شدن جلوگیری شود و اطلاعات مهمی که ثبت و ضبط شده اند به سرقت نرود.بهتر است بدانید قیمت دوربین مداربسته دید در شب در مقابل کارایی هایی که دارد بسیار مناسب می باشد.

در نهایت امروزه استفاده از دوربین های امنیتی برای خانه و مکان های بسیار بزرگ یک موهبت محسوب می شوند. اهمیت محافظت از اطلاعات محیط و مراقبت از آن بر وظیفه دوربین های مداربسته است. شما با نصب دوربین های نسل جدید می توانید از مکان مورد نظر خود نهایت مراقبت را داشته باشید.

برای خرید پکیج دوربین مدار بسته ارزان قیمت با کارشناسان مجرب آیریوژن تماس بگیرید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *