دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

دوربین مادون قرمز و دید در شب

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب

حفظ امنیت و داشتن احاطه بر محیط اطراف جز الزاماتی است که هر ساختمان و هر خانه ای باید بر آن اشراف داشته باشد . انواع دوربین مدار بسته سهم بزرگی در داشتن امنیت افراد ایفا کرده اند. دوربین های امنیتی از اولین معرفی خود به بازار، مسیر طولانی را طی کرده اند. در حال حاضر اکثر دوربین ‌های امنیتی دارای حالت دید در شب هستند.که به آن‌ ها اجازه می ‌دهد فیلم را در تاریکی مطلق ببینند و ضبط کنند.

برای اطلاع از قیمت دوربین مداربسته دید در شب با کارشناسان آیریوژن تماس بگیرید. دوربین مادون قرمز می تواند ویژگی های خاصی داشته باشد تا ضبط فیلم را در شب آسان تر کند.که در ادامه بیشتر در این باره با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

 

021-49075000

 

دوربین امنیتی دید در شب چیست؟

یک دوربین امنیتی با کیفیت باید بتواند تصاویر واضح و قابل مشاهده را ثبت کند. اکثر دوربین ها این تصاویر را با تشخیص و تقویت نور مرئی تولید می کنند. با این حال، دوربین‌ های معمولی نمی‌ توانند فیلم‌ های قابل تشخیص را در شب زمانی که نور در دسترس کمی وجود دارد، ضبط کنند. خوشبختانه دوربین های دید در شب برای غلبه بر این محدودیت طراحی شده اند.

دوربین‌ های دارای دید در شب برای به حداکثر رساندن اثر بخشی سیستم نظارت تصویری در شرایط کم نور استفاده می ‌شوند. ویژگی اساسی که همه این دوربین ها را متحد می کند وجود نور IR در دوربین مادون قرمز است. که بدون آن حتی تصور نظارت تصویری در شب غیر ممکن می باشد. هنگام خرید دوربین دید در شب باید نکات خاصی را بدانید. تا از خرید نا امید نشوید. عواملی نظیر واحد پردازش تصویر، اپتیک لنز و اثرات ترکیبی سنسور ها همگی می توانند در تعیین عملکرد واقعی دوربین ها در شرایط دید در شب تاثیر بگذارند.

بیشتر بخوانید :انواع نرم افزار های دوربین مداربسته

حالت کم نور

دید در شب در نور کم به فناوری تشدید تصویر برای ارائه یک تصویر دید در شب رنگی در فضای بسیار کم نور متکی است. وقتی نور محیط به یک صفحه فوتو کاتد باردار برخورد می کند، الکترون ها از طریق یک لوله خلاء منتشر می شوند. به صفحه میکرو کانال برخورد می کند . باعث می شود صفحه تصویر با تصویری در همان الگوی نوری که به فوتو کاتد برخورد می کند روشن شود . در فرکانس قرار گیرد. از آن جایی که این فناوری برخلاف تقویت‌ کننده‌ های دیجیتال، از دید نوری استفاده می‌ کند، وضوح دستگاه ‌های آنالوگ معمولاً بسیار بیشتر از واحد های دیجیتال است.

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید. به دلیل لوله حساس به نور، باید یک فیلتر برش IR یا اقدامات احتیاطی اضافی برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور در طول روز داشته باشید. دوربین هایی که از حالت کم نور پشتیبانی می کنند همگی از سنسور CMOS برخوردار هستند. این سنسور ها در شرایط کم نور با دید خوب و واکنش های نزدیک به IR عملکرد خوبی دارند. دوربین هایی که از این فناوری استفاده می کنند در شرایط مختلف آب و هوایی عملکرد خوبی را ارائه می دهند.

 

 

دوربین دید در شب

 

 

دوربین‌هایی با حالت روز/شب

امکان تغییر خودکار از رنگی به سیاه و سفید و بالعکس نیز هنگام انتخاب دوربین های دید در شب ضروری می باشد. زیرا دوربین بهترین عکس برداری تک رنگ در تاریکی است. در حال حاضر اکثر دوربین های IP view مجهز به حالت روز/شب هستند. اما اگر این عملکرد در دوربین های دید در شب وجود نداشت. برای خرید آن در شب در حالت رنگی عجله نکنید. زیرا کیفیت تصویر راضی کننده نخواهد بود. این دوربین ها از نور نزدیک مادون قرمز برای ارائه تصاویر سیاه و سفید در زمانی که نور تا حد معینی کاهش می یابد، استفاده می کنند. وقتی که دوربین سطح پایین مادون قرمز را شناسایی می کند. به حالت سیاه و سفید تغییر سبک می دهد. بنابراین تصاویر از حالت رنگی به سیاه و سفید تبدیل می شوند.

بیشتر بخوانید: قیمت دوربین مداربسته برای خانه

روشنایی IR

یک سوئیچ نور مادون قرمز (IR) سیگنال های مادون قرمز را شناسایی یا دریافت می کند . با یک عمل برنامه ریزی شده پاسخ می دهد. یک سنسور حرکت مادون قرمز ممکن است با روشن کردن نور پس از تشخیص حرکت با دریافت سیگنال ‌های دوربین مادون قرمز از افراد، موجودات زنده یا هر جسمی که گرما تولید می‌ کند، پاسخ دهد. نور مادون قرمز برای دوربین های امنیتی از انرژی حرارتی که توسط اشیا و افراد منتشر می شود استفاده می کند تا بتواند تصاویر را مشاهده کند. حتی اگر منبع نور دیگری وجود نداشته باشد.

به همین دلیل بوده که از آن ها برای ضبط در شرایط کم نور محیط یا حتی در شب استفاده می شود که این کار توسط دستگاه ضبط دوربین انجام می شود. با گذشت زمان، استفاده از نور مادون قرمز در دوربین ‌های امنیتی رو به بهبود بوده اند . امروزه عملکرد بالایی برای عکس ‌برداری یا فیلم ‌برداری با کیفیت در روز و شب ارائه می‌ دهند. مادون قرمز می تواند یک ماژول اضافی یا یکپارچه در دوربین باشد. در شرایط تاریک تصاویر واضح تری گرفته می شوند چون حساسیت نور به حالت سیاه و سفید بیشتر از رنگی است.

 

 

مشخصات اصلی دوربین مادون قرمز

 

 

مشخصات اصلی دوربین مادون قرمز

قابلیت هوش مصنوعی دوربین مدار بسته در شب ویژگی های مشخصی دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

  • این دوربین ها می توانند شامل فوکوس خودکار و دستی باشند.
  • دارای سیستم های نوری هستند که می توانند تعویض شوند.
  • می توانند منطقه وسیعی را برای مشاهده اطراف پوشش دهند.
  • آن ها از فناوری استفاده می کنند که می توانند به محض تغییرات ناگهانی نور با آن سازگار شوند.
  • تصاویر حرارتی با کیفیت و با وضوح بالایی را می توانند بگیرند.

 

شاتر آهسته دیجیتال

گرفتن تصاویر ویدیویی خوب در طول روز با همه عوامل تصادفی که نمی توانید کنترل کنید می تواند به اندازه کافی سخت باشد. اما گرفتن تصاویر خوب در شب همیشه دشوارتر است. تغییر شاتر می تواند میزان نوری که به دوربین وارد می شود را تغییر دهد. این فناوری می تواند فریم های گرفته شده در نور کم را روی هم انباشته کند تا تصاویر واضح تری ایجاد شود.

سرعت شاتر آهسته تکنیکی می باشد که  به سنسور ویدیویی دوربین مداربسته اجازه می ‌دهد تا نور کافی برای کار در شرایط سخت و تاریک را جمع‌ آوری کند. بسته به سنسور دوربین امکان دارد شاتر مکانیکی داشته باشد یا امکان دارد کاملاً الکترونیکی و خودکار باشد. با توجه به دوربین های مدار بسته، نوع شاتری که در آن ها استفاده می شود، معمولا یک شاتر الکترونیکی خودکار (AES) است.

برد دید دوربین مداربسته دید در شب چقدر است؟

برد دید دوربین مداربسته در شب بستگی به نوع دوربین و ویژگی‌های آن دارد. عواملی مانند توان خروجی LED ها، سنسور تصویر، لنز و شدت نور محیط در این مسئله تأثیرگذارند. برخی از دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب (IR) با استفاده از LED های IR قدرتمند می‌توانند تصاویری با برد مفید تا 30 متر یا بیشتر در شب ارائه دهند. هرچند که ممکن است شرایط محیطی مانند مه و غبار بتواند برد دید را تحت تأثیر قرار دهد و به کاهش آن منجر شود.

در کل، برد دید دوربین مداربسته در شب بستگی به مدل و مشخصات فنی دوربین مورد استفاده و شرایط نوری محیط می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق تر در مورد برد دید دوربین مداربسته خاصی، بهتر است به مشخصات فنی تولید کننده و مدل دوربین مراجعه کرده یا با کارشناسان آیریویژن مشورت نمایید.

بازه دید دوربین در شب باید در چه محدوده ای باشد؟

به طور کلی، بازه دید دوربین در شب باید به گونه‌ای تنظیم شود که تصاویر با کیفیت و واضحی از منطقه مورد نظر در شب ارائه داده شود. بسته به نوع دوربین و فناوری‌های مورد استفاده، بازه دید دوربین در شب می‌تواند تا 30 متر، 50 متر و حتی بیشتر در برخی از مدل‌ها باشد.

در هنگام انتخاب یک دوربین مداربسته برای استفاده در شب، مهم است که بر اساس نیازها و محیط مورد استفاده، دقت کنید که آیا بازه دید دوربین به اندازه کافی است یا خیر.

نتیجه گیری

استفاده از دوربین های مدار بسته روز به روز در حال افزایش است. این دوربین ها ویژگی ها و امکاناتی را ارائه می دهند که افراد می توانند به راحتی با آن ها کار کنند. با این حال فیلمبرداری آن ها در شب کار دشواری خواهد بود. با فناوری های دوربین مادون قرمز و دید در شب می توان این مشکل را حل کرد . به راحتی در شب به ضبط فیلم ها پرداخت. در نتیجه  اضافه کردن این امکانات به دوربین های مدار بسته از ضرورت هایی است که باید در نظر گرفت. دوربین هایی که توسط ما یعنی آیریویژن تولید شده اند. قابلیت دید در شب و مادون قرمز را دارند که می تواند دیدن تصاویر در شب را برای شما آسان تر کنند. برای تهیه این دوربین ها می توانید از طریق سایت اقدام بفرمایید.

منبع: asmag

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *