دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

راه حل های امنیتی هوشمند برای فرودگاه ها

راه حل های امنیتی هوشمند برای فرودگاه ها

همه فرودگاه ها، بزرگ یا کوچک، با چالش های امنیتی مشابهی روبرو هستند. آنها نیاز به همکاری پیچیده از چندین سیستم مانند دوربین مدار بسته برای فرودگاه دارند. خوشبختانه پیشرفت های قابل توجهی در هوش مصنوعی با کمک پل های ارتباطی حاصل شده است. این بدان معناست که پرسنل و مدیران فرودگاه که مسئولیت امنیت پایانه های زمینی و هوایی را بر عهده دارند، اکنون می توانند از دارایی های مورد نیاز خود برای تامین نیازهای اصلی مسافران که امنیت است، استفاده کنند.

با استفاده از فناوری تشخیص چهره و سایر اشکال بینایی کامپیوتری، مدیران فرودگاه ها و ترمینال ها قادر خواهند بود تهدیدات امنیتی را خیلی زودتر از قبل شناسایی کنند و همچنین فرصت هایی برای بهبود عملکرد خود خواهند داشت. از طرفی فرآیندهای احراز هویت لازم قبل از سفر به کمترین زمان خود می رسد و در نتیجه می توان از زمان طلایی که به عنوان با ارزش ترین دارایی شناخته می شود به بهترین نحو استفاده کرد.

بیشتر بدانید : پکیج دوربین مداربسته ارزان قیمت

دوربین مدار بسته برای فرودگاه

 

چرا در فرودگاه ها دوربین های مداربسته حائز اهمیت هستند؟

فرودگاه ها از جمله مکان های حساس و پرتردد هستند که در معرض حوادث و اتفاقات زیادی قرار دارند. با تامین امنیت فرودگاه ها می توان از جان و مال افراد زیادی محافظت کرد، بنابراین نصب انواع دوربین مداربسته و دستگاه ضبط دوربین در فرودگاه اهمیت پیدا می کند.

نصب دوربین های مدار بسته در مکان های مناسب و حساس، نظارت و کنترل افراد را بسیار آسان می کند. دوربین های مداربسته ای که در محل دریافت و تحویل اسناد و نقاط حساس فرودگاه نصب می شوند، علاوه بر ذخیره سازی تصویر، دارای ذخیره سازی صوت نیز می باشند. این دوربین ها تصاویر روشن و شفاف را با صدایی واضح و بدون نویز ضبط می کنند.

در فرودگاه ها از انواع دوربین ها و انواع نرم افزارهای دوربین مدار بسته استفاده می کنند. چون محیط فرودگاه بسیار وسیع می باشد. در گوشه و کنار فرودگاه از دوربین های Bullet یا Dome با کیفیت تصویر بالا و Full HD استفاده می کنند.

در وسط سالن بهترین گزینه دوربین های PTZ شود. دوربین PTZ با چرخش 360 درجه توانایی و میدان دید عالی برای کاربر ایجاد می کنند. در نظر داشته باشید که نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه علاوه بر حفظ جان کارکنان و مسافران، نقش مهمی در حفظ امنیت یک شهر یا یک کشور دارد. در ادامه به اهمیت نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه ها می پردازیم.

 

بیشتر بدانید : Mapping Heat در دوربین مدار بسته چیست؟

 

قابلیت همکاری

 دوربین مدار بسته در فرودگاه فعالیت‌های موجود در فرودگاه را به وسیله شبکه یا اینترنت در اختیار گمرک، پلیس، بیمارستان و آتش‌نشانی می‌گذارد. با استفاده از شبکه و اینترنت می توانید فعالیت ها را با گوشی، تبلت و کامپیوتر رصد کنید. اتصال تمامی این مراکز امکان مقابله سریع با هر نوع مشکلی را فراهم می کند.

 

گسترش قابلیت ها از طریق امنیت یکپارچه

قبل از سیستم های نظارت تصویری شبکه، امنیت یک مشکل بزرگ بود. در حال حاضر با پیشرفت های صورت گرفته و تبدیل سیستم های آنالوگ به فناوری دیجیتال، دوربین های چند منظوره می توانند از امکانات جدیدی با دوربین های تحت شبکه بهره مند شوند. همچنین با قابلیت Open Platform می توان دوربین را به راحتی با اپلیکیشن های مختلف و انواع نرم افزار های دوربین مداربسته ادغام کرد تا امنیت، تجارت و عملکرد در فرودگاه ها را بهبود بخشد.

 

آگاهی از موقعیت

بسیاری از دستگاه ها و دوربین های مداربسته دیجیتال از فناوری های هوشمند برای نظارت استفاده می کنند. دوربین های نظارتی فرودگاه قادر به استفاده از عملیات و عملکردهای پیشرفته برای نظارت دقیق بر مناطق مختلف تصویر هستند. از امکانات موجود بر روی این دوربین های مداربسته قادر به تشخیص ازدحام جمعیت، حرکت اجسام، ایست بازرسی، خودروهایی که به مدت طولانی در محیط پارک شده اند و … استفاده شود.

 

بهبود تجربه مسافران

فرودگاه یکی از حساس ترین مکان های هر کشوری است. با توجه به حساسیت آن باید راهکارهایی برای امنیت و کنترل آن اندیشید. وجود دوربین های مدار بسته در فرودگاه آرامش و امنیت مسافران را تامین می کند.

 

مدیریت چمدان با دوربین مدار بسته آیریویژن

 

مدیریت چمدان

منطقه کلیدی و حساس دیگری که نیاز به نظارت بیشتری دارد جاییست که مسافران چمدان های خود را از روی ریل یا از منطقه ترابری تحویل می گیرند. از دیدگاه ماموران امنیتی، نگرانی اصلی در این زمینه سرقت، رها شدن بار و یا جابجایی بار است. ضبط و جمع آوری تصاویر از این مناطق به مدیریت حمل بار کمک می کند.

 

تشخیص تشکیل جمعیت

با استفاده از دوربین هایی با امکان شمارش لحظه ای افراد می توان بر تعداد تجمع کنندگان در فرودگاه در طول روز یا در مکان های خاص نظارت کرد.

بیشتر بخوانید : قیمت دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مدار بسته برای فرودگاه و جلوگیری از سرقت و خرابکاری

می توان گفت اولین و اصلی ترین دلیل استفاده از دوربین های مدار بسته جلوگیری از سرقت و ترساندن مجرمان می باشد. مجرمان بسیار مراقب هستند که توسط دوربین های مداربسته دستگیر نشوند. اگر در مکانی دوربین مداربسته را ببینند از قصد خود منصرف شده و مکان دیگری را انتخاب می کنند که امنیت کمتری داشته باشد.

 

مدیریت پارکینگ

به طور کلی بزرگترین منبع درآمد شرکت های هواپیمایی و یکی از با ارزش ترین عوامل برای فرودگاه ها پارکینگ است. امکانات پارکینگ فرودگاه علاوه بر اینکه پارکینگ منبع درآمد مهمی برای فرودگاه می باشد، برای کیفیت و عملکرد فرودگاه نیز بسیار ضروری و مهم است. فرودگاه ها می توانند به مسافران اطمینان دهند که در زمان صرفه جویی کنند و وسایل نقلیه را در پارکینگ فرودگاه نگه دارند. به همین دلیل باید از یک سیستم مدیریت پارکینگ بهینه و هوشمند برای مدیریت پارکینگ ها در فرودگاه ها استفاده کرد. دوربین ها مجهز به نرم افزار مدیریتی قدرتمندی هستند که دارای قابلیت هایی مانند تشخیص نفوذ، تشخیص پلاک، شمارش افراد و … می باشد. در هنگام نصب دوربین باید به ارتفاع استاندارد دوربین مدار بسته توجه ویژه ای داشته باشید.

 

محیط را ایمن نگه دارید

با نصب دوربین مداربسته برای فرودگاه می توان تنظیماتی را اعمال کرد تا در صورت سرگردانی افراد در نقاط حساس، ورود به نقاط حساس، خروج اشیا و … هشدارهای لازم اعلام شود تا حوادثی مانند بمب گذاری، حملات تروریستی و… جلوگیری کرد.

 

کنترل ورودی های غیرمجاز

 

کنترل ورودی های غیرمجاز

با نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه می توان چهره هر فرد را شناسایی کرد. در مقالات قبلی درباره ی نحوه ی کار نرم افزار تشخیص چهره با شما صحبت کردیم. اگر فردی تحت تعقیب باشد، با استفاده از دوربین های مدار بسته در فرودگاه به سرعت شناسایی و دستگیر می شود. با استفاده از نرم افزار مخصوص یا دوربین مجهز به هوش مصنوعی (AI)، چهره افراد در سیستم ذخ

یره می شود و در صورت شناسایی آن چهره، اطلاعیه های لازم به مراکز کنترل ارسال می شود تا اقدامات لازم توسط پلیس فرودگاه انجام شود.

 

انواع دوربین های تحت شبکه آیریوژن

 

قیمت پک دوربین مدار بسته ارزان

اگر به دنبال خرید چندین دوربین مدار بسته برای فرودگاه یا موارد دیگر هستید ما به شما پک دوربین مدار بسته آیریوژن را معرفی می کنیم. قیمت پک مداربسته ارزان آیریوژن بسیار با کیفیت می باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره ی پکیج دوربین مداربسته همین حالا با شماره ی 02149075 تماس بگیرید.

 

منبع : pelco

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *