دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

بهره مندی بانک ها از دوربین های مجهز به هوش مصنوعی

دوربین مدار بسته برای بانک ها

بانک ها، مانند سایر کسب وکارها، اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهند تا مشتریان در طول همه گیری COVID-19 احساس امنیت کنند. قرار دادن نشانگرهای فاصله گذاری فیزیکی روی زمین، ضدعفونی کردن دستگاه های خودپرداز، نصب پارتیشن های پلکسی گلاس در باجه ها و قرار ملاقات های برنامه ریزی شده تنها برخی از روش هایی بوده که موسسات مالی برای حفظ ایمنی مشتریان انجام می دهند. استفاده از  انواع دوربین مداربسته  مجهز به هوش مصنوعی در بانک ها می تواند هم به حفظ امنیت و هم سرعت یافتن کارهای بانکی کمک نماید. در این مقاله به بررسی کاربردهای دوربین مدار بسته برای بانک ها می پردازیم.

 

نقش مهم دوربین مدار بسته در بانک ها

نظارت تصویری می تواند نقش بسیار مهمی در امنیت بانک ها ایفا کند، زیرا بانک ها به دنبال اطمینان از انطباق با این اقدامات ایمنی جدید مرتبط با کووید هستند. دوربین های IP با تجزیه و تحلیل های امنیتی هوشمند می توانند به تشخیص سریع و دقیق مسائل مربوط به انطباق و همچنین سایر رفتارهای مشکوک یا غیر معمول کمک کنند. به هر حال، بانک ها باید به نظارت بر امنیت فیزیکی حتی در طول همه گیری ادامه دهند و دوربین های IP امروزی با فناوری هوشمند سیستم روی تراشه (SoC) می توانند با اعلان های بسیار دقیق به کاهش این بار کمک کنند.

 

تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی می تواند به یک بانک کمک کند؟

در طول 15 سال گذشته، دوربین های امنیتی از ارائه تشخیص حرکت ویدیویی اولیه به ارائه تجزیه و تحلیل های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) تبدیل شده اند. تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی نسبت به نسل قبلی تجزیه و تحلیل دقت بیشتری ارائه می دهد. زیرا الگوریتم های یادگیری ماشینی بر روی ویدیو اعمال می شود و به دوربین اجازه می دهد اشیاء خاص را تشخیص دهد. مزایای دوربین مدار بسته برای بانک را در ادامه به شما خواهیم گفت.

 

رفت و آمد مشکوک نزدیک بانک ها

 

رفتار مشکوک در نزدیکی دستگاه های خودپرداز بانک

بسیاری از بانک ها با رفت وآمد مشکوک به ویژه در نزدیکی دستگاه های خودپرداز مشکل دارند. با وجود دوربین های IP که با تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی و تشخیص رفت و آمد مشکوک، می توانید در صورت وجود رفتار مشکوک در نزدیکی دستگاه های خودپرداز بانک مطلع شوید. شما می توانید این کار را با تعیین محدوده ای در اطراف دستگاه خودپرداز و یک بازه زمانی مشخص (مدت زمانی که شما در نظر می گیرید برای تعریف رفتار مشکوک) انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر شعبه شما در ساعت 8 بعد از ظهر بسته می شود، می توانید هنگامی که فردی بعد از ساعت 8 شب نزدیک دستگاه خودپرداز است، تحلیل را برای بیش از 10 دقیقه داشته باشید. اگر بعد از ساعت 8 شب باشد و حضور فردی بیش از 10 دقیقه در منطقه تأیید گردد، بلافاصله به شما هشدار داده می شود تا بتوانید بررسی کنید. بهترین گزینه برای شما دوربین مدار بسته دید در شب است. برای اطلاع از قیمت دوربین مداربسته دید در شب کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 

وسایل نقلیه ی مشکوک کنار بانک ها

در زمان COVID-19، بسیاری از مردم در صورت عدم نیاز، از رفتن به مکان های عمومی اجتناب می کنند. در دنیای بانکداری، این مهم بدان معنا می باشد که قرار ملاقات های برنامه‌ریزی شده افزایش یافته و استفاده از دستگاه های خودپرداز درایو به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است. هنگامی که دوربین مداربسته مجهز به تجزیه و تحلیل خودروی متوقف شده به وسیله هوش مصنوعی باشد، می توانید تشخیص دهید که یک وسیله نقلیه برای چه مدتی پارک بوده است.

برای مثال، اگر متوجه شدید خودرویی بیش از 10 دقیقه در دستگاه خودپرداز درایو پارک بوده، دوربین مدار بسته برای بانک می تواند به شما هشدار دهد. با سیستم نظارت تصویری پیشرفته، هشدارها در هر زمانی از روز به تلفن شما ارسال می شود، تا بتوانید نگاهی به خودرو انداخته و تصویر واضحی از پلاک خودرو دریافت کنید.

 

بیشتر بخوانید : استفاده از دوربین های مداربسته برای اهدافی فراتر از امنیت

 

دریافت هشدار برای افراد مشکوک

با وجود COVID-19، بسیاری از بانک ها تعداد مشتریان مجاز را در مدت زمان خاصی محدود کرده اند. همچنین مسیریاب هایی روی زمین قرار داده اند تا مشتریان را به مسیر درست هدایت کنند. دوربین های IP با تجزیه و تحلیل به وسیله هوش مصنوعی می توانند در صورتی که فردی وارد منطقه ای شده باشد که اکنون محدودیت هایی برای آن منطقه وجود دارد، به شما هشدار می دهند.

همین تجزیه و تحلیل را می توان در فضای بیرون شعبه نیز اعمال کرد. به عنوان مثال، اگر وسیله نقلیه ای از مسیر اشتباه وارد دستگاه خودپرداز درایو شده، یا اگر شخص یا وسیله نقلیه ای وارد منطقه ای شده که معمولا محدودیت دارد. به عنوان مثال، نزدیک درب پشتی شعبه، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود.

با تجزیه و تحلیل ویدئویی نسل قبلی، ممکن است حیوانی که از کنار دوربین امنیتی عبور می کند زنگ هشدار را ایجاد کرده باشد. اما دقت تحلیل های هوش مصنوعی امروزی هشدارهای کاذب را حذف می نماید، زیرا فناوری SoC برای تمایز بین شخص و حیوان آموزش دیده است. این نوع هوش به شما این امکان را می دهد که زمان خود را صرف هشدارها و تحقیقاتی کنید که بیشترین اهمیت را دارند.

 

تشخیض چهره با DOLHDR

 

(DOL-HDR)

فراتر از تجزیه و تحلیل امنیتی، دوربین های مدار بسته برای بانک ها ( IP ) امروزی بسیاری از ویژگی های عالی دیگر را نیز ارائه می دهند و به بانک ها در بهبود امنیت و تحقیقات کمک می کنند. برای مثال، دوربین هایی که محدوده دینامیکی بالای همپوشانی دیجیتال (DOL-HDR) دارند، برای شرایط نوری چالش برانگیز موجود در بسیاری از شعبه ها عالی هستند. بانک ها اغلب دارای پنجره های شیشه ای و درهای شیشه ای بوده، که می توانند به ویژه ضبط ویدیوی نظارتی واضح را چالش برانگیز نمایند.

با استفاده از دوربین با رزولوشن بالا (6 مگاپیکسل) دارای DOL-HDR، می توانید چهره یک فرد را با جزئیات عالی یا پلاک خودرو را حتی در نور پویا ببینید. گاهی اوقات دستگاه های خودپرداز دارای نور بسیار شدیدی بوده و استفاده از یک دوربین امنیتی استاندارد می تواند منجر به تار شدن چهره فرد در هنگام قرار گرفتن در معرض دوربین شود. با DOL-HDR، نوردهی های متعدد با هم ترکیب می شوند تا بهترین تعادل نور ممکن را به دست آورید.

 

کلام پایانی

اکنون بیش از هر زمان دیگری، تمرکز بانک ها بر امنیت می باشد. دوربین مدار بسته برای بانک که از نوع دوربین IP می باشند با تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی می توانند این کار را بسیار آسان تر نموده و هم هشدارهای کاذب و هم بار کارکنان شعب را کاهش دهند، بنابراین بانک ها می توانند در عوض روی کسب وکار خود تمرکز کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دوربین مداربسته بانک ها با همکاران ما در مجموعه آیریویژن تماس بگیرید. در مجموعه ما به روزترین و مجهزترین دوربین های مداربسته هوشمند عرضه می گردد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *