دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تفاوت بین سوییچ 250 متری با 100 متری

تفاوت سوییچ 250 متری و 100 متری

سوییچ شبکه دوربین مدار بسته با تکنولوژی های گوناگون و در انواع مختلفی تولید می شوند. با استفاده از این دستگاه ها شما می توانید تعداد متعددی از دوربین های تحت شبکه را به آسانی مدیریت کنید. حال چه فناوری هایی در هر کدام از سوییچ های 250 متری و 100 متری به کار برده می شوند؟

 

سوییچ شبکه دوربین مدار بسته چیست؟

سوییچ شبکه دوربین مدار بسته، دستگاهی سخت افزاری است. این وسیله الکترونیکی در یک شبکه محلی (LAN) دو وظیفه را  به عهده دارد: ارتباط بین دستگاه ها و انتقال بسته های داده (packet). سوییچ، پردازنده هایی در درون خود دارد. این پردازنده ها با بافر کردن بسته های ورودی و خروجی، باعث هوشمندی و کنترل بیشتر سوییچ در هدایت داده ها می شوند.  به عبارت دیگر می توان گفت دستگاه هوشمند سوییچ، پس از گرفتن فریم های دریافتی از پورت ها، آن ها را با توجه به آدرس مقصد درج شده بر روی هر کدام، روی پورت متصل به ماشین مقصد منتقل می کند. بسته داده و فریم، دو شکل انتقال اطلاعات موجود در شبکه هستند. اطلاعاتی مانند آدرس مبدا و مقصد، در بسته و فریم درج شده اند.

سوییچ شبکه

انواع سوییچ دوربین مدار بسته

سوییچ های شبکه در دو دسته اصلی جای می گیرند: سوییچ های قابل مدیریت و غیر قابل مدیریت. تولید کننده از ابتدا سوییچ های غیر قابل مدیریت را برنامه ریزی می کند. این سوییچ ها بر اساس استاندار های ویژه هر صنعت، وظایف خود را به انجام رسانده و اجازه هر گونه تغییری در توابع خود را به کاربر نمی دهند. اما در سوییچ های قابل مدیریت، با داشتن رمز عبور، کاربران می توانند به راحتی به برنامه های سوییچ دسترسی داشته و برای بهینه سازی عملکرد دستگاه، توابع آن را تغییر دهند. این تفاوت باعث قیمت فوق العاده ارزان تر سوییچ های غیر قابل مدیرت نسبت به دسته دیگر شده است. از سوییچ های قابل مدیریت معمولا در مکان هایی با تعداد بالا دوربین های مدار بسته استفاده می شود.

سوئیچ‌های شبکه از منظرهای دیگری نیز می‌توانند دسته‌بندی شوند که در زیر به برخی انواع مختلف سوئیچ‌های شبکه اشاره می‌کنیم:

 • سوئیچ‌های اترنت (Ethernet Switches): این نوع سوئیچ‌ها به طور اصلی در لایه 2 مدل OSI (لایه لینک داده) عمل می‌کنند و بر اساس آدرس MAC (آدرس فیزیکی دستگاه‌ها) تصمیم‌گیری می‌کنند.
 • سوئیچ‌های روتینگ (Routing Switches): این نوع سوئیچ‌ها علاوه بر لایه 2، قابلیت عملکرد در لایه 3 (لایه راهبری) را دارند و بر اساس آدرس IP بسته‌ها را هدایت می‌کنند. آنها به عنوان روترهای لایه 3 هم شناخته می‌شوند.
 • سوئیچ‌های لایه 4 (Layer 4 Switches): این سوئیچ‌ها علاوه بر لایه 2 و 3، ویژگی‌های لایه 4 مانند پورت‌های TCP/UDP را نیز پشتیبانی می‌کنند. آنها قادر به تصمیم‌گیری بر اساس اطلاعات ترانسپورتی مانند پورت مقصد هستند.
 • سوئیچ‌های PoE: این نوع سوئیچ‌ها از طریق کابل شبکه برق را به دستگاه‌های متصل، مانند دوربین‌های مداربسته یا تلفن‌های IP، ارسال می‌کنند، بدون نیاز به منبع تغذیه جداگانه برای هر دستگاه.
 • سوئیچ‌های مرکز داده (Data Center Switches): این سوئیچ‌ها برای استفاده در مراکز داده و شبکه‌های بزرگ طراحی شده‌اند و امکانات پیشرفته‌ای برای مدیریت ترافیک و امنیت دارند.
 • سوئیچ‌های تحت وب (Web Managed Switches): این نوع سوئیچ‌ها از طریق واسط وب مدیریت می‌شوند و برای تنظیمات ساده‌تر شبکه مناسب هستند.
 • سوئیچ‌های InfiniBand: این سوئیچ‌ها به خصوص برای برنامه‌های پرسرعت و پرترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند سرورهای علمی و محاسباتی.

همه این انواع سوئیچ‌ها وظیفه مدیریت ترافیک در شبکه‌ها را دارند، اما بر اساس نیازها و محیط شبکه، نوع مناسبی انتخاب می‌شود.

 

سوییچ دوربین مدار بسته peo در شبکه

Poe مخفف Power over Etharnet است. این سوییچ امکان انتقال همزمان جریان الکتریکی و دیتا را بر روی کابل شبکه فراهم می کند. از سوییچ poe، به عنوان منبع نیرو و اتصال داده برای کابل هایی مانند Cat5، Cat5e و Cat6 استفاده می شود. امروزه این سوییچ ها در بسیاری از دوربین مداربسته برای خانه ها و صنایع به کار می روند.

مزایا استفاده از سوییچ poe عبارتند از:

 • پوشش محدوده وسیع: با وجود این سوییچ ها می توان دوربین های IP را در فاصله های دور تری نصب کرد.
 • دستگاه های متصل بیشتر: تعداد دوربین های IP بیشتری توان اتصال به این سوییچ را دارند.
 • خروجی نیرو بالا تر: با این دستگاه، دوربین مدار بسته قدرت الکتریکی بیشتری را دریافت می کند.
 • مدیریت آسان: چراغ های فعالیت بر روی سوییچ، به بر طرف کردن مشکلات احتمالی آن کمک می کنند.

تفاوت سوییچ 250 متری با 100 متری

محدوده قابل پوشش سوییچ ها poe معمولا 100 متر است. اما در سوییچ ها پیشرفته poe با استفاده از فناوری گسترش داده، این مرز شکسته شده و به محدوده های وسیع تر 100 متر و 250 متر می رسد. در سوییچ های 250 متری، سرعت انتقال داده از 100 Mbps به 10 Mbps کاهش پیدا می کند اما این مسئله باعث کاهش کیفیت تصویر نمی شود. دلیل این امر استفاده همزمان این سوییچ ها از تکنولوژی منبع انرژی هوشمند 8 هسته ای است. در سوییچ های 250 متری نسبت به 100 متری، دامنه ولتاژ افزایش بیشتری پیدا کرده و باعث انتقال تصاویر تا مسافت های دور تری می شود. البته باید توجه داشت که کیفیت تصویر در سوییچ 100 متری نسبت به 250 متری بالا تر است.

 

تعداد پورت های دوربین مدار بسته

 

تعداد پورت های سوییچ

در شبکه های LAN، سوییچ ها با تعداد پورت های مختلفی تولید می شوند. این مسئله دلیل اصلی تنوع سوییچ ها موجود در بازار است. هر چه کاربران شبکه بیشتری در کسب و کار شما وجود داشته باشند؛ تعداد پورت های مورد نیاز شما بیشتر می شود. تعداد پورت های سوییچ های پیکر بندی ثابت معمولا 5، 8، 10، 16، 24، 28، 48 یا 52 است.  سوییچ های معمولی معمولا 4 تا 8 عدد پورت داشته و بیشتر مناسب مصارف خانگی و کسب و کار های کوچک هستند. اما سوییچ های پیشرفته تر با مصارف صنعتی بین 32 تا 128 عدد پورت دارند. انتقال داده ها و پردازش آن ها با استفاده از سوییچ های چند پورته راحت تر انجام می شود. عملیات های ارائه شده توسط این دستگاه ها در دو حالت لایه پیوند داده (2) یا لایه شبکه (3) است.

 

تفاوت سوییچ و هاب سوییچ

هاب سوییچ، دستگاه شبکه ای است که امکان اتصال چندین دوربین مدار بسته را بر روی یک شبکه فراهم می کند. از این دستگاه برای اتصال بخش های LAN استفاده می شود. هاب سوییچ، پورت های مختلفی دارد؛ در نتیجه هاب هنگام دریافت بسته های داده در یک پورت، آن را به پورت های دیگر نیز کپی می کند. از هاب به عنوان نقطه اتصال مشترک برای دستگاه های یک شبکه استفاده می شود.

از تفاوت های مهم سوییچ و هاب سوییچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوییچهاب سوییچ
سوییچ در لایه ارتباط داده ای فعالیت می کند.هاب در لایه فیزیکی فعالیت می کند.
الگوریتم مسیر یابی آن به شکل پخش یا Broadcast است اما در صورت نیاز پخش تکی و چند تایی را هم اجرا می کند.هاب، الگوریتم مسیر یابی جریان سیل آسا یا frame flooding را به شیوه های پخش، پخش تکی و پخش چند تایی اجرا می کند.
پورت های مختلف دومین های تلاقی جداگانه دارند.تنها یک دومین تلاقی در هاب وجود دارد.
حالت انتقال داده ها به شکل تمام دو طرفه است.حالت انتقال داده ها نیمه دو طرفه است.
اجازه اتصال دستگاه ها و پورت های متعددی را می دهد.برای اتصال دوربین های مختلف، آن ها باید توسط یک هاب مرکزی به یکدیگر متصل شوند.
از فریم و بسته های داده استفاده می کند.از مدار سیگنال الکتریکی استفاده می کند.
استفاده از پروتکل Spanning tree یا درخت پوشا متعددعدم به کار گیری پروتکل Spanning tree
هیچ گونه تلاقی ای در سوییچ تمام دو طرفه اتفاق نمی افتد.در راه اندازی دستگاه ها با استفاده از هاب، تلاقی رخ می دهد.
دستگاه هوشمنددستگاه غیر هوشمند
سرعت های 10, 100 Mbps, 1 Gbps, 10 Gbpsسرعت تا 10 Mbps

گارانتی دوربین های مدار بسته آیریویژن

نمایندگی دوربین مداربسته آیریویژن، با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی های جهانی، از معتبر ترین تولید کننده های دوربین های مدار بسته در بازار ایران است. تمام دوربین های مدار بسته این شرکت، با گارانتی معتبر و با تضمین کامل کیفیت ارائه می شوند.

 

جمع بندی

سوییچ شبکه دوربین مدار بسته، از مهم ترین تجهیزات آن بوده و محدوده پوشش دوربین و قدرت انتقال داده آن را تعیین می کند. تعداد پورت ها، نوع سوییچ و فناوری poe به کار رفته در ساخت آن، همگی در کیفیت سیستم امنیتی شما تاثیر می گذارند. شناخت ویژگی ها و تفاوت های سوییچ های مختلف دوربین مدار بسته، کمک مهمی در انتخاب دستگاه متناسب با کسب و کار شما خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *