دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

عملکردهای هوشمند در تمامی سری دوربین‌های آیریویژن

آیریویژن برای آنکه دوربین‌های خود را به کالاهایی با ارزش افزوده تبدیل کند، تکنولوژی‌های مطرح مختلف را تحت یک محصول گرد هم آورده است و با این محصول پاسخگوی تقاضاهای موجود در بازار امنیتی هوشمند است. عملکردهای هوشمند دوربین مدار بسته ( Smart Cameras ) آیریوژن را  در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

تجزیه‌وتحلیل رفتاریدنباله‌روی خودکار، پرسه‌زنی، اشیاء رها شده، اشیاء برداشته شده
عبورورود به منطقه، خروج از منطقه، عبور از خط
تشخیصتشخیص حرکت، تشخیص حرکت پیشرفته، تشخیص افراد، تشخیص دستکاری
آمارهای مخصوص هوشمندی در بازارنقشه‌ی حرارتی، شمارش افراد
حفظ حریم خصوصیماسک نواحی خصوصی PTZ
کنترل PTZ آسودهتعیین مکان سه بعدی 3D، کنترل از روی صفحه کلید
نوع ارتباطتماس صوتی و تصویری تحت شبکه

 

 

تجزیه‌و‌تحلیل محتوای ویدئویی VCA

با قابلیت VCA یا تجزیه‌و‌تحلیل محتوای ویدئویی که به عنوان یک استاندارد در دوربین‌های آیریویژن گنجانده شده است، این دوربین‌ها از تمامی 10 حالت تشخیص پشتیبانی می‌کنند. انواع دستگاه ضبط دوربین مدار بسته در آیریوژن موجود می باشد که با توجه به نیازتان می توانید آن را تهیه بفرمایید. با چنین قابلیتی، متصدی سیستم می‌تواند نسبت به رخدادهای از پیش تعریف شده‌ای که شناسایی شده‌اند‌ به صورت خودکار هشدار دریافت کند و بدین شکل:

  • مدیریت امنیت را تقویت کند.
  • با داشتن عکس‌العمل سریع، میزان ضرر را به حداقل برساند.

راهکار SIP/VoIP

دوربین‌های آیریویژن که از پروتکل SIP و ورودی/خروجی صدا پشتیبانی می‌کنند، قادر به تلفیق با سیستم‌های تلفنی VoIP مختلف هستند تا یک سیستم ارتباطی کامل و جامع را تشکیل بدهند. بدین شکل متصدیان سیستم‌ها می‌توانند به موقع تماسی مبنی بر به صدا در آمدن آلارم دریافت کنند؛ با استفاده از قابلیت VoIP این افراد می‌توانند به صورت زنده به بررسی تصاویر/صداها بپردازند و بدون فوت وقت دست به کار شوند.

عملکردهای هوشمند دوربین مدار بسته در سری دوربین‌های PTZ

با ایجاد یک طرح سه بعدی 3D در محدوده‌ی بازبینی، دوربین‌های PTZ آیریویژن پس از تشخیص و تعیین سوژه‌ی حاضر در این طرح، آن را مشخص و دنباله‌روی می‌کنند؛ این کار برای حصول اطمینان از نگاه داشته شدن یک فاصله‌ی ثابت توسط سوژه و جهت تهیه‌ی تصاویر باکیفیت از مراحل این دنباله‌روی صورت می‌گیرد؛ در این طرح می‌توان به صورت خودکار جهت و میزان زوم را کنترل کرد.

ماسک نواحی خصوصی PTZ

با استفاده از عملکرد ناشناس‌سازی و محدودسازی که جهت حفظ بیشتر حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تمامی دوربین‌های PTZ آیریویژن با استفاده از سیستم هماهنگ‌سازی خود از قابلیت ماسک سه بعدی 3D مخصوص حریم خصوصی برخوردار هستند؛ در طول بازبینی‌هایی که به صورت دستی انجام می‌شوند و فارغ از چگونی چرخش/ کج شدن/زوم دوربین‌ها، سیستم هماهنگ‌سازی تعبیه شده در این دوربین‌ها منطقه‌ی تعیین شده را همچنان ماسک شده نگاه می‌دارد.

تعیین مکان سه بعدی 3D و کنترل از روی صفحه کلید

با استفاده از یک سیستم عامل جامع، دوربین‌های PTZ آیریویژن را به راحتی می‌توان کنترل کرد. برای بازبینی جزئیات بیشتر منطقه‌ی موردنظر، متصدیان سیستم‌ها می‌توانند زاویه‌ی دید و نسبت بزرگ‌نمایی دوربین را تنها با استفاده از یک موس یا از روی صفحه کلید تنظیم نمایند.

دنباله‌روی خودکار چشم ماهی یکی از عملکردهای هوشمند دوربین مدار بسته

قابلیت دنباله‌روی خودکار چشم ماهی و الگوریتم-محور، دوربین‌های چشم ماهی را قادر می‌سازد که از قابلیت PTZ دیجیتال در جهت حفاظت بهتر از کل یا جزیی از منطقه‌ی موردبازینی استفاده کنند. زمانی که سوژه‌ی در حال حرکت در تصویر ظاهر می‌شود، تصویر اصلی یا تصویر پانوراما کل صحنه را نمایش می‌دهد، این در حالی‌ست که تصاویر منطقه‌ای با این لینک هماهنگ می‌شوند تا به دنباله‌روی و بررسی جزئیات بپردازند.

نقشه‌ی حرارتی پیشرفته

نقشه‌ی حرارتی که در دوربین‌های پانوراما به کار گرفته شده است، برای در آوردن آمارهای مربوط به محبوبیت کالاها در نواحی تحت نظارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. نقشه‌ی حرارتی با داشتن پیکربندی‌های پرجزئیات مختلف و الگوهای زمانی/مکانی هوشمند، رفتار مراجعین را به تصویر می‌کشد؛ این نقشه تا حد زیادی به مدیریت هوشمند بیزینس‌ها کمک می‌کند تا راهکارهای هوشمند فروشگاهی داشته باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *