دوربین مداربسته آیریویژن
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

امنیت دوربین های مدار بسته در سال 2022 چگونه است؟

امنتی دوربین مدار بسته در سال 2022

در سال 2022 دوربین های مدار بسته در زمینه ی امنیت پیشرفت های چشم گیری داشته است که این پیشرفت در قیمت دوربین مداربسته نیز تاثیر گذار بوده است. در ابتدا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که AI چه ارتباطی با دوربین ها دارد؟  AIOT  چیست؟ در این مطلب می خواهیم پاسخ این سوالات را به شما بدهیم. همراه ما بمانید.

هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته

تکنولوژی های نصب شده روی دوربین های مدار بسته ی امروزی دارای  فناوری AI می باشد. AI مخفف عبارت Artificial Intelligence می باشد که به معنی هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی جایگاه ویژه ای در دوربین های مدار بسته ی نسل جدید دارد. بهتر است بدانید هوش مصنوعی شاخه ای از علوم رایانه ای است که مهم ترین هدف آن تولید ماشین های هوشمندی است که توانایی انجام کارهایی را دارند که نیاز به هوش انسان می باشد. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم هوش مصنوعی به نوعی یک شبیه ساز هوش انسانی برای کامپیوتر می باشد تا بتواند کارهایی که انسان انجام می دهد را با کیفیتی نزدیک به انسان انجام دهد. اگر بخواهیم مثالی درباره ی هوش مصنوعی بزنیم می توانیم ربات هایی که مانند انسان رفتار می کنند را نام ببریم در این ربات ها نیز هوش مصنوعی به کار رفته است. حال برای شما این سوال پیش میاید که هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته چه کاربردی دارد؟ برای پاسخ به این سوال اگر کمی بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته به تشخیص خودرو، تشخیص چهره، تشخیص افراد، شمارش ترافیک و تشخیص پلاک ماشین ها کمک می کند و موجب می شود این موارد به راحتی بررسی و تشخیص داده شوند.

امروزه استفاده از هوش مصنوعی در صنعت دوربین های مدار بسته بسیار رایج شده است و افراد به اهمیت وجود هوش مصنوعی در دوربین ها پی برده اند. بنابراین در هنگام خرید دوربین های مدار بسته به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید زیرا کار شما را بسیار راحت تر می کند.

 

هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته
هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته

 

هشدار های هوشمند که توسط هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته وجود دارد موجب جلوگیری از بسیاری خطرات احتمالی می شود. جالب است بدانید هوش مصنوعی به شما درباره ی چهره های آشنا نیز هشدار می دهد و افراد را به راحتی شناسایی می کند که در ادامه بیشتر در این باره با شما صحبت خواهیم کرد.

در سال های پیش که هنوز هوش مصنوعی به جایگاه فعلی خودش نرسیده بود، افرادی که با دوربین مدار بسته سروکار داشتند به مشکلاتی میخورند. به طور مثال سال پیش یکی از دوستانم که مغازه ی طلافروشی داشت، به دلیل حساس بودن کارش، مغازه ی خود را به دوربین های مدار بسته مجهز کرده بود. اما در نیمه شبی برای او هشداری از طرف دوربین های مدار بسته ارسال شد. فرد با عجله به سمت مغازه ی خود رفت و با خود فکر کرده بود که مغازه اش را دزد زده و دارایی هایش صفر شده است. وقتی وارد مغازه شد متوجه شد هیچ کس داخل مغازه نیست و همه چیز مرتب و سرجای خودش است اما متوجه حشره ای در مغازه ی خود شد! مشکل این جا بود که دوربین های مدار بسته نتوانسته بودند حشره را تشخیص دهند و هشدار اشتباه به آن فرد دادند.

با پیشرفت هوش مصنوعی به کار رفته در دوربین ها دیگر می توانید با این مشکلات و هشدار های نادرست خداحافظی کنید. دوربین های جدید مجهز به هوش مصنوعی به طور کامل حیوانات، حشرات در حال پرواز و حتی سایه ها را می تواند تشخیص دهد و شما را در برابر بمباران اعلان های بی اهمیت از طرف دوربین ها نجات می دهد و اعلان های درست را برای شما ارسال می کند.

باز هم به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید دوربین مدار بسته به این تراشه ی با ارزش ( تراشه هوش مصنوعی ) کاملا دقت کنید تا از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید.

 

ویژگی های فنی اصلی دوربین های دوربین مدار بسته AI
تشخیص حرکت یکی از ویژگی های دوربین مدار بسته می باشد

ویژگی های فنی اصلی دوربین های دوربین مدار بسته AI

6 ویژگی مهم این نوع دوربین ها را در ادامه برای شما دوستان آورده ایم:

1-تشخیص حرکت: شناسایی و ارسال هشدارها براساس تشخیص حرکت انسان یا وسیله ی نقلیه.

2-تشخیص رها شدن شی : برای ایمن سازی فضاهای عمومی و خصوصی این مورد بسیار مهم است چرا که با وجود این ویژگی تشخیص اینکه چه زمانی یک شی رها شده است کاملا مشخص می شود.

3-تشخیص مفقود شدن شی: دوربین هایی که در آن هوش مصنوعی به کار رفته است تشخیص زمانی که اشیاء خاصی جا به جا شده اند و یا توسط فردی ناشناس ربوده شده است کاملا امکان پذیر می باشد.

5-تشخیص فرد غریبه : شناسایی افرادی که در پایگاه ثبت نشده اند ( در مکان های امنیتی که فقط افراد خاصی اجازه ی وارد شدن به آن مکان را دارند این ویژگی بسیار مهم می شود به طوری که افرادی که اجازه ی ورود دارند در ابتدا به سیستم معرفی می شوند و شناسایی می شوند و در صورتی که فردی از قبل در سیستم شناسایی نشده باشد و بخواهد از آن مکان عبور کند کاملا متوجه شده و هشدار می دهد و به آن فرد اجازه ی ورود نمی دهد.)

6-ساختار ویدیو/ جستو جوی هوشمند : به شما این امکان را می دهد به راحتی اطلاعات مربوط به رویدادها یا افراد را جستجو کنید( از جمله اینکه سوژه چه نوع لباس وچه رنگ لباسی را پوشیده است. )

تا این قسمت کاملا متوجه شدید هوش مصنوعی امنیت بسیاری را برای شما فراهم می کند. در ادامه می خواهیم درباره ی تکنولوژی AIOT با شما صحبت کنیم.

 

هوش مصنوعی اشیاء
AIOT و کاربرد آن

AIOT چیست ؟

با اتصال دوربین های امنیتی و سایر دستگاه های امنیتی به شبکه، صنعت امنیت در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از دنیای اینترنت اشیاء شده است. فناوری AIOT یا همان هوش مصنوعی اشیاء نسل جدید اینترنت اشیا می باشند که هدف آن دادن توانایی تجزیه و تحلیل به اشیا می باشد. با وجود این فناوری ارزشمند شما به زودی اشیائی در اختیار خواهید داشت که می تواند تجزیه و تحلیل کنند و حتی قدرت تفکر هم داشته باشند. دوربین های مدار بسته 2022 دارای حسگرهای پیشرفته ای می باشند. نوعی هوش مصنوعی در دوربین ها تعبیه شده است که به دوربین ها اجازه می دهد تا آنچه را که می بینند درک کنند و با ابر داده به ویدیوهای ضبط شده در دستگاه ضبط دوربین معنا ببخشند.

AIoT  و IoT در کنار هم انقلاب بزرگی را در این صنعت ایجاد کرده است با در کنار هم قرار گرفتن این 2 تکنولوژی مداخله ی انسان به حداقل می رسد. هوش مصنوعی اشیاء نه تنها در دوربین های مدار بسته بلکه کل دنیا را دگرگون خواهد کرد.

تصویر برداری امنیتی شفاف

حفظ وضوح تصویر و ثبت جزییات در 24  ساعت از شبانه روز، تحت هر آب و هوا و شرایطی، برای دوربین های امنیتی ویدیویی مسئله ای حیاتی می باشد. امروزه دوربین هایی که تصاویر واضح و تمام رنگی را در همه ی محیط ها (خصوصا در شب) ارائه می دهند طرفداران بسیاری پیدا کرده است. دوربین های مدار بسته آیریویژن دارای ویژگی دید در شب می باشند برای اطلاع از قیمت دوربین مداربسته دید در شب آیریویژن کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

علاوه بر موارد گفته شده، تصویر برداری PTZ، varifocal بسیار حائز اهمیت شده است زیرا این فناوری ها دوربین ها را قادر می سازند تا وضوح تصاویر و جزئیات به طور کامل حفظ شوند.

احراز هویت بیومتریک و امنیت

باپیشرفت تکنولوژي و تحقیقات متخصصان روشی به نام

بیومتریک ارایه شد که ورود و خروج اطلاعات بر اساس مشخصات فردي انجام میشود.به طور مثال استفاده از صدا و اثر

انگشت و تشخیص چهره موجب می شود امنیت به طور چشم گیری بالا برود.

مزایای تکنولوژی بیومتریک

برخی مزایای تکنولوژی بیومتریک عبارت اند از:

 • امنیت و کارایی بالاتر
 • کاهش جعل
 • تایید در کسری از ثانیه
 • جلوگیری از تماس فیزیکی
 • ارائه ی اثر انگشت، تشخیص چهره، تشخیص از طریق عنبیه چشم، کنترل دسترسی بدون لمس

 

امنیت سایبری در دوربین مدار بسته
در حملات سایبری پیشرفته ما به سطح بالا تری از امنیت نیاز داریم

امنیت سایبری در دوربین مدار بسته

از موارد دیگر که امنیت را در دوربین های مدار بسته ایجاد می کند امنیت سایبری می باشد. با توجه به حملات سایبری که به سیستم های نظارت تصویری می شود، باید بالاترین امنیت برای این سیستم ها در نظر گرفته شود. بهتر است بدانید این مورد فقط درباره ی دوربین های مدار بسته صدق نمی کند و در واقع هر دستگاهی که به یک شبکه متصل است در برابر حمله های سایبری آسیب پذیر می باشد.

مقررات سخت گیرانه امنیت داده ها و حفاظت از حریم خصوصی افراد اخیرا” موضوع مهمی در جهان شده است. بنابراین در شرکت ها و هر صنعتی باید به امنیت شبکه توجه بسیاری شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

4 پاسخ

 1. محتوای خوب و کاملی در مورد امنیت دروبین های مدار بسته نوشتید . ممنون
  برای خونه چه دوربین مدار بسته ای مناسبه؟

 2. ممنون از این اطلاعات مفید
  چند نوع دوربین مدار بسته داریم؟ دوربین قیمت مناسب هم معرفی می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *